Egzamin INF.02 / EE.08 / E.12 / E.13 - Pytanie #352
Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych
Aby zarządzać wielkością transferu sieciowego, administrator powinien wykorzystać program typu
A. task manager
B. quality manager
C. package manager
D. bandwidth manager
Wyjaśnienie pytania
Aby zarządzać wielkością transferu sieciowego, administrator sieci używa programu typu bandwidth manager, który kontroluje i ogranicza przepustowość (bandwidth) w sieci. Taki narzędzie pozwala przydzielać pasmo użytkownikom lub aplikacjom, np. ograniczając pobieranie dużych plików, by uniknąć przeciążenia łącza. Dzięki temu sieć działa płynnie, szczególnie w firmach czy podczas streamingu i gier online.

