Chcesz być na bieżąco? Odwiedź nasz FanPage
x

Egzamin INF.02 / EE.08 / E.12 / E.13 - Pytanie #352

Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych

Aby zarządzać wielkością transferu sieciowego, administrator powinien wykorzystać program typu

A. task manager
B. quality manager
C. package manager
D. bandwidth manager

Wyjaśnienie pytania

Aby zarządzać wielkością transferu sieciowego, administrator sieci używa programu typu bandwidth manager, który kontroluje i ogranicza przepustowość (bandwidth) w sieci. Taki narzędzie pozwala przydzielać pasmo użytkownikom lub aplikacjom, np. ograniczając pobieranie dużych plików, by uniknąć przeciążenia łącza. Dzięki temu sieć działa płynnie, szczególnie w firmach czy podczas streamingu i gier online.

Strona używa plików cookies

Serwis wykorzystuje ciasteczka głównie w celu prowadzenia systemu formularzy oraz zbierania danych dotyczących ruchu na stronie.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności

Akceptuję